شغل مناسب افراد تنبل | 10 شغل عالی برای کسانی که حال ندارند!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید با ظهور تکنولوژی، امکاناتی فراهم شده که فکر کردن به شغل مناسب افراد تنبل دیگر خنده دار نیست! البته برخی از مشاغل قدیمی نیز برای این افراد مناسب است. اگرچه تنبلی شاخصه ای است که در درون بسیاری از ما وجود دارد، اما کمال گرایی یا رویاپردازی و بازدهی کاری بسیار پایین، می تواند از مشخصات اصلی افراد تنبل باشد. ناامید شدن افراد تنبل، به دلایلی مانند عدم تمایل به فعالیت بدنی و یا عدم علاقه به شغل خود، کاملا طبیعی است؛ اما مشاغل زیر می تواند برای شما مفید باشد و اعتماد به نفس از دست رفته تان را به شما بازگرداند.

1) نگهبانی

نگهبان کسی است که مسئولیت حفاظت از اشخاص، اماکن یا دارایی های به خصوصی را بر عهده دارد. در یکی از نظرسنجی های سایت Reddit در سال های اخیر، نگهبانی محبوب ترین شغل تنبل ها معرفی شده است. اگرچه نگهبانی از ساختمان بخصوص در شیفت شب، اندکی دشوارتر است و احتمال روبه‌رو شدن با خطرات گوناگون را به دنبال دارد، اما انواع دیگر این شغل مانند نگهبانی پارک، متصدی پارکینگ، نگهبانی از موزه و … آرام و بدون چالش هستند. بنابراین می توانید بخش زیادی از ساعات کاری خود را به استراحت کردن اختصاص دهید. حقوق ثابت و بیمه تامین اجتماعی، از مهم ترین مزایای این حرفه به خصوص برای تنبل هاست.

2) مشاغل فریلنسری

فریلنسری به معنای آزادکاری است؛ فریلنسر نیز کسی است که با اختیار خود کار می کند و کارفرمای مشخصی ندارد. اگرچه فعالیت مداوم به عنوان فریلنسر دشواری های خاص خود را دارد و نیازمند نظم فردی است، اما می تواند شغل مناسبی برای افراد تنبل باشد. تصور کنید که هر ساعت از روز که بخواهید از خواب بر می خیزید و بدون نیاز به تعویض لباس و خروج از منزل، پشت سیستم خود می نشینید و شروع به کار می کنید. این فراغت از زمان و مکان و عدم تعهد به چارچوب، قطعا جذابیت زیادی دارد. البته فراموش نکنید که خوش قولی و تحویل به موقع کار، اهمیت زیادی دارد.

3) برنامه نویسی

اگرچه برنامه نویسی حرفه ای دشوار و مستلزم انرژی بالایی است، اما چیزی که آن را به شغل مناسب افراد تنبل تبدیل کرده، نیاز به صبوری و خونسردی است. مانند دیگر مشاغل کامپیوتری، در برنامه نویسی هم نیازی به فعالیت بدنی چندانی وجود ندارد. همچنین لازم نیست با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. بلکه فقط باید پشت یک سیستم نشسته و انرژی خود را برای کدنویسی و تست کدها صرف کنید. خوشبختانه امکان فعالیت به صورت فریلنسری نیز برای برنامه نویسان وجود دارد. همچنین در صورت استخدام، می توانید بخش زیادی از وظایف خود را به صورت دورکاری انجام دهید.

4) بلاگری

بلاگر کسی است که در میان مردم شناخته شده است و با گرفتن تبلیغات، کسب درآمد می کند. بلاگرها، ولاگرها، یوتیوبرها، استریمرها و اینفلوئنسرها، افرادی هستند که از نظرات شخصی یا زندگی روزمره خود می نویسند، درباره یک موضوع به خصوص آموزش می دهند و یا از بازی کردن خود فیلم گرفته و آن را به اشتراک می گذارند. این حرفه از این نظر که چهارچوب و قوانین خاصی ندارد و می تواند در هر مکانی انجام شود، یک شغل مناسب برای افراد تنبل است. البته برای رسیدن به درآمد، باید خلاق و پیگیر باشید و صبوری پیشه کنید.

5) صندوق داری

حتما تاکنون از فروشگاه های زنجیره ای خرید کرده و هنگام تسویه، با صندوق داران روبه‌رو شده اید. این افراد باید طرز کار با دستگاه هایی مانند فیش پرینتر و اسکنرهای بارکدخوان را بلد باشند، به نرم افزارهای فروشگاهی تسلط داشته باشند، پرداخت مشتری را کنترل کنند و در انتهای روز، میزان فروش را گزارش دهند. صندوق داری شغلی ثابت با حقوق ثابت و مزایایی مشخص است. این حرفه فراز و فرود چندانی ندارد و اگر فردی با هوش متوسط باشید، می توانید مهارت ها و تخصص های لازم را در مدتی کوتاه یاد بگیرید. همین موارد کافی است تا این حرفه، به عنوان شغل مناسب افراد تنبل شناخته شود.

صندوق دار خانم

6) کتابداری

کسی که باید در ساعتی مشخص در کتابخانه حضور داشته باشد و به مراجعه کنندگان برای یافتن کتاب های مورد نظرشان کمک کند، کتابدار نامیده می شود. البته وظایف این فرد در این موارد خلاصه نمی شود. کدگذاری کتاب ها و ثبت آن ها در سیستم، بررسی تعداد و مدت زمان کتاب های به امانت برده شده و در برخی موارد، برگزاری برنامه های کتابخوانی نیز از وظایف اوست. حقوق ثابت، عدم نیاز به فعالیت بدنی، عدم نیاز به دانش و مهارتی خاص و فضای ساکت و آرام کتابخانه، از ویژگی هایی هستند که کتابداری را به شغل مناسب افراد تنبل تبدیل می کند. البته در صورت اشتغال در کتابخانه های عمومی، ممکن است مجبور به فعالیت در شیفت های مختلف شوید.

7) رانندگی

اگر به دنبال یک شغل آسان هستید که همیشه بازار کار خوبی داشته باشد، رانندگی بهترین گزینه است؛ به خصوص اگر اتومبیل شخصی دارید. چرا که در این صورت، می توانید در هر ساعت دلخواه، مسافرکشی کنید. وجود نرم افزارهای تاکسی اینترنتی مانند تپسی و اسنپ نیز کار را آسان تر کرده است. البته برای درآمد بیشتر، پیشنهاد می کنیم به رانندگی ماشین های سنگین مانند کامیون و اتوبوس مسافربری فکر کنید. برای مثال درآمد اسنپ وانت از درآمد خودروهای عادی بالاتر است. از ویژگی هایی که رانندگی را به شغلی مناسب برای تنبل ها تبدیل کرده است، می توان به ساعت کاری منعطف، عدم نیاز به مدرک تحصیلی و عدم نیاز به سابقه کار اشاره کرد.

8) سرمایه گذاری

سرمایه گذاری به معنی تقسیم منابع مالی در چند حوزه مختلف، به امید سودآوری در آینده است. این کار اساسا شغل محسوب نمی شود؛ چرا که به جای فرد، سرمایه اوست که درآمدزایی می کند. اما به هر جهت باید بتوانید بازار را تحلیل کنید و سرمایه خود را در حوزه ای قرار دهید که با ریسک کمتری همراه باشد. به همین دلیل به صبوری و خونسردی زیادی نیاز دارد و از این جهت، یک شغل مناسب افراد تنبل است. بنابراین اگر سرمایه ای نسبی دارید و از شم اقتصادی خوبی برخوردارید، می توانید از طریق خرید و فروش مسکن، خودرو، طلا و ارز درآمد خوبی داشته باشید.

9) مشاغل هنری

به طور کلی کارهای هنری مشاغلی هستند که تحت ضوابط و قوانین مشخصی انجام نمی شوند، امکان انجام آن ها در منزل و در هر زمانی از روز وجود دارد و همچنین بسیاری از آن ها به تحرک و فعالیت بدنی بالایی نیاز ندارند. به همین دلیل مشاغلی مانند گلدوزی، قالی بافی، مجسمه سازی، چرم دوزی، شمع سازی و … شغل مناسب افراد تنبل به شمار می روند. شما می توانید آثار هنری خود را در شبکه های اجتماعی به فروش برسانید. اما اگر حتی حوصله انجام این کار را هم ندارید، گالری های زیادی وجود دارند که محصولات شما را می خرند و یا با برداشت درصدی از مبلغ فروش، با شما همکاری می کنند.

مجسمه سازی هنری

10) ورود اطلاعات (دیتا اینتری)

این حرفه که با عنوان Data Entry نیز شناخته می شود، یکی از پرتقاضاترین مشاغل در حال حاضر است. در این حرفه باید اطلاعاتی را که از سمت کارفرما ارائه می شود، در سیستم های مربوطه ثبت کنید. مثلا محتواهای نوشته شده را بر روی سایت قرار دهید؛ جداول را تکمیل کنید و به طور کلی، داده ها را دسته بندی کرده و به ثبت برسانید. این شغل نیز مانند دیگر مشاغل کامپیوتری، نیاز به تحرک چندانی ندارد و حتی می تواند به صورت دورکاری نیز انجام شود. از این نظر، شغلی مناسب برای تنبل ها است. اما باید بدانید که نظم، دقت و سرعت انجام کار در این حرفه بسیار مهم است.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *