درآمد نانوایی چقدر است؟ | درآمد بربری، لواشی، سنگکی و تافتون

نان، مهم ترین رکن سفره ما ایرانیان بوده و تقریبا در کنار هر غذایی، عضو اصلی سفره های ماست. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین مشاغل در ایران، تاسیس نانوایی و پخت انواع نان می باشد.  اما همین موضوع باعث رقابت شدیدی شده، به طوری که در هر  100 متر از یک محله، بیش از یک نانوایی وجود دارد. به علت رقابت بالا و جستجوی گسترده کاربران در این باره، تصمیم به نگارش این مطلب گرفتیم تا در مورد درآمد نانوایی ها در سال 1403 صحبت کنیم. پس اگر می خواهید بدانید درآمد یک نانوایی در سال 1403 چقدر است و چه عواملی بر آن تاثیر می گذارد، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

درآمد نانوایی ها در سال 1403

اگر میزان سرمایه اولیه برای تاسیس و راه اندازی نانوایی را 100% در نظر بگیریم، سود ناخالص انتهای ماه، 50% خواهد بود. منظور از سود ناخالص، کل درآمد ماهانه پیش از محاسبه هزینه اجاره، حقوق کارگران، مبلغ پرداختی قبوض و استهلاک تجهیزات است.اگر بخواهیم به این پرسش که درآمد نانوایی ها چقدر است پاسخی منطقی دهیم، باید تورم سال جاری را نیز محاسبه کنیم. با در نظر گرفتن تورم و همه مخارج احتمالی، درآمد نانوایی ها در سال 1403، بین 30 تا 100 میلیون تومان در ماه می باشد.

عوامل موثر بر درآمد نانوایی ها

البته این عدد کاملا متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل تعیین کننده درآمد نانوایی، مکان آن خواهد بود. برای نانوایی های سنتی نظیر نانوایی بربری، سنگکی و غیره بهتر است مغازه ای در یک کوچه یا خیابان فرعی را انتخاب کنید. چرا که تشکیل صف های طولانی جلوی نانوایی، برای اهالی محل و عابرین آزاردهنده بوده و موجب نارضایتی همسایگانتان خواهد شد. البته تمیزی و زیبایی نانوایی را نباید فراموش نکنید، چرا که عاملی مهم برای جذب مشتری است.

منطقه کاری و تراکم جمعیتی آن منطقه نیز به حد بالایی در مقدار فروش روزانه شما تاثیرگذار است. یک مورد مهم دیگر، فاصله مکانی تا نانوایی بعدی است. در صورتی که تعداد نانوایی های مشابه در محله مورد نظرتان کمتر از سایر مناطق باشد، احتمالا فروش روزانه بالاتری خواهید داشت.

مطمئنا اصلی ترین عامل تعیین کننده درآمد نانوایی، کیفیت آرد دریافتی و نحوه پخت نان است. در این مورد سختگیر باشید و از شاطر تا ساده ترین کارگران را به رعایت انصاف و مشتری مداری، مجبور کنید. در این صورت، افراد با یک خرید، به مشتری دائمی تان تبدیل می شوند.

برای افزایش درآمد نانوایی در سال 1403، خلاقانه عمل کنید. شما می‌توانید در کنار پخت نان اصلی، نان هایی با طعم جو، سبزیجات یا طعم های دیگر بپزید. همچنین می توانید به پخت نان شیرمال یا کلوچه سنتی اقدام کنید که طرفداران زیادی دارد. یک راه دیگر، شناخت رستوران ها و کبابی های منطقه است. سعی کنید با آن ها مذاکره کرده و قرارداد ببندید. در این صورت، بخش زیادی از سهم فروش روزانه خود را تضمین کرده اید.

درآمد نانوایی بربری

درآمد نانوایی سنگکی

بیشترین سود نان در ایران، مربوط به نان سنگک بوده که البته کار آن نیز سخت تر است. در میان شاطران و کارگران نانوایی نیز بیشترین درآمد متعلق به شاطر و کارگر نانوایی سنگکی ست. هر نانوایی سنگکی روزانه بین 5 تا 12 کیسه آرد مصرف می کند. این عدد به مقدار فروش آن نانوایی نیز بستگی دارد. سهمیه آرد دولتی نانوایی سنگکی تعداد 11.5 کیسه در روز است که برای فروش بیشتر، باید ما به‌ التفاوت آن را از بازار آزاد تهیه کرد.

از هر کیسه آرد، بین 110 تا 120 نان تولید می شود. برای رسیدن به نقطه سر به سری هزینه و سود، بین 8 تا 10 کیسه آرد باید در روز مصرف شود. بنابراین برای رسیدن به سود، باید بیش از 10 کیسه آرد مصرف کنید که برابر با پخت حداقل 1100 عدد نان در روز است. بنابراین اگر قیمت نان سنگک را 5000 تومان در نظر بگیریم، درآمد روزانه نانوایی سنگکی در حالت نرمال به 5 میلیون و 500 هزار تومان می رسد که با کم کردن هزینه های 50 درصدی می توان گفت یک نانوایی سنگگی شناخته شده که مشتریان زیاد و فروش بالایی دارد، تا ماهی 80 میلیون تومان نیز می تواند درآمد داشته باشد.

درآمد نانوایی بربری

دومین نان پرطرفدار در بین ایرانیان، نان بربری است. یک نانوایی بربری به طور متوسط در روز بین 8.5 الی 10 کیسه آرد مصرف می کند. اگر از هر کیسه آرد، 110 نان تهیه شود و قیمت هر نان بربری را به طور میانگین 5000 تومان در نظر بگیریم، درآمد نانوایی بربری در یک روز، تقریبا 5.5 میلیون تومان خواهد شد که با در نظر گرفتن هزینه ها و مخارج 50 درصدی، درآمد ماهیانه آن می تواند به ماهی 80 میلیون تومان نیز برسد.

درآمد نانوایی لواشی

قیمت خمیر مایه نان لواش از سال گذشته تا امسال، افزایش قابل توجهی داشته است. اگرچه زمزمه هایی مبنی بر فروش کیلویی نان لواش در جریان است، اما در بسیاری از شهرها همچنان به صورت دانه ای و با قیمت 500 تومان به فروش می رسد.

درآمد نانوایی تافتون

مصرف آرد نانوایی تافتون بسیار متغیر است؛ بخصوص به این دلیل که انواع مختلفی از نان تافتون در نانوایی ها وجود دارد. اما هر نانوایی تافتون به طور متوسط روزانه 10 کیسه آرد استفاده می کند و هر کیسه، 40 تا 50 کیلوگرم وزن دارد. درآمد نانوایی تافتون کاملا به نوع نان تولید شده بستگی دارد. برای مثال درآمد روزانه نانوایی تافتون با توجه به قیمت 1000 تومانی هر عدد نان، حدود 1.600.000 تومان خواهد بود که با کم کردن هزینه های 50 درصدی، ماهانه به 25 میلیون تومان در ماه می رسد.

با مطالعه و جمع بندی مطالب ارائه شده، متوجه می شویم که درآمد نانوایی کاملا وابسته به شهر و محله ای است که در آن فعالیت می کنیم. توصیه ما این است که پیش از تاسیس نانوایی، محله و اهالی آن را بشناسید تا از ذائقه و مقدار خرید نان آن ها مطمئن شوید و سپس جهت راه اندازی نانوایی اقدام کنید.

درآمد نانوایی تافتون

سخن پایانی

در این مقاله راهنما با توضیحاتی جامع به شرح درآمد نانوایی ها پرداختیم، تا اگر به راه اندازی یک مغازه نانوایی علاقه دارید، قبل از هر چیز از میزان درآمد ماهیانه این شغل باخبر شوید. اگر همچنان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره شغل نانوایی هستید، سوالات خود را در کامنت های زیر این پست مطرح نمایید تا توسط کارشناسین ما در اسرع وقت پاسخ داده شود.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاه‌

مرتضی

سلام من مشهد نانوا سنگک هستم نان سنگگ در مشهد دولتی ۱۴۰۰ ت است هر کیسه آرد ۱۲۰ عدد نان میده که از فروش آن ۱۶۸ هزارت بدست میاد که از این مبلغ کیسه ای ۵۰ هزارت شاطر ۴۰ هزارت ناندار و ۲۵ هزارت خمیر گیر میگیره. کیسه ای ۳۵ هزارت آرد دولت میده و روزی ۱۵۰ هزارت فروشنده میگیره در ضمن صبحانه و نهار و شام هم پای نانوا است و درآمد نانوا الان هیچی نمی مونه

علیرضا

سلام و عرض ادب
میشه نان محلی رو با دستگاه تموم اتومات تولید کرد ؟
اگه امکانش یاشه که تولید کنیم ( نان محلی ) به نظرتون در محل باشه بهتره یا اینکه جایی خارج شهر ( به علت هزینه کمتر مکان ) با استفاده از تبلیغات ؟
ممنون میشم پاسخ بدین

احمد

برای راه اندازی نانوایی نان لواش و تجهیزات چه فضایی مورد نیاز هست؟

علیرضا

انگار خیلی دوست داری خودتو بد بخت کنی

مستر خمیازه

بهتره بری توی شهرک ها روستاها اگه پول کافی نداری برای خرید یا اجاره مغازه . یه جایی هم بگیر که بزرگ باشه چون وقتی صف بندون بشه حداقل داخل باشن بهتره تا بیرون مشتری تو نپرونی

خسرو

سلام وقت بخیر بابت این پست کامل و کارامدتون
میخواستم بدونم درامد نانوایی لواش دولتی در روز چقدره؟
من میخوام یه مورد اجاره کنم و چند مورد پیدا کردم و چند تا از دوستام که لواشی دارن و راضین راهنمایی گرفتم ولی جرات و ترس از اینکه بخوام برم تو گود ندارم و اینکه از راه اهن بزنم بیرون خواستم راهنمایی بگیرم ممنون

شهرام سلطانی

سلام من دستگاه تمام اتوماتیک چی بخرم و قیمت چند هست توتبریز

امیر

سلام بزرگوار وقتتون بخیر ، با تمام احترامی که برای نظرتون قائلم ولی به نظر بنده هرگز کسی کاری رو که براش منفعت نداشته باشه انجام نمیده

وحید

سلام ببخشید یک نانوایی تافتون دوار در کرمان با ماهی ۹ تن سهمیه آرد، قیمت هر نون ۱۵۰۰ تومان.
میشه بگین اجاره آن حدود چند میشه؟ فکر بر این که هر ۹ تن پخته میشه و هر کیسه ۱۵۰ تا چانه یا همون نان میشه، ممنون میشم بگین اجاره چند میشه؟
باتشکر

سید حسین فتاحی

چه محاسبه خنده داری بود. سهمیه آرد من روزانه ۲ کیسه است یعنی ماهانه تنها ۶۰ کیسه و قیمت خرید نان تنها ۱۸۰۰ تومان. بعد شما قیمت آرد، خمیر مایه، دستمزد شاطر و خمیر گیر و فروشنده و بیمه و کرایه مغازه رو حساب نکردید. ماهانه برای هر نانوایی بیچاره ۳ میلیون در ماه میمونه نه ۳ میلیون در روز

علی

اگه اینجور بود می‌بستی درش رو، همه می خوان ناله کنن که یه وقت دست زیاد نشه

علیرضا

بگو به خدا پسر خیلی بلدی

مستر خمیازه

خب شما توی روستا یا جای کم جمعیت هستی ما چیکار کنیم شما درامد و فروشتون کمه مشکل از ما نیست

ممد

این حسین فتاحی عجب ادم دروغگویی هست
میگه صاحب مغازه نونوایی ماهی 3 ملیون در میاره!

مریم

حالتون خوبه؟
نانوا رو بدبخت کردید راه فرار نداره وگرنه ما اولیشیم

محمد

با این اوصاف همه نانوایی ها باید نونشون تو روغن باشه! اصن نونوایی دیدین ک زندگی درست حسابی داشته باشه! نونوایی از آردش گرفته تا کارگرش کلا دردسره، اول همه خیلیا سهمیشون زیر ۱۰۰ کیسه هست و پختشون هم بسته به جمعیت کمتر از ۵ کیسه هست، دستمزد شاطر، کارگر، هزینه جاری نانوایی که خیلی بالاست، من پیشنهادم اینه ماها که تو این صنفیم چیزی بلد نیستیم، شما ک بلدین بیاین نونوایی رو سود ده کنید

ابوالفضل

سلام خسته نباشید، حقوق خمیر گیر و تپانه زن (دستگاه غلطک) چقدر است؟ در روز ۸ کیسه آرد میپزند، جریان این یارانه نونوایی چیه هر ماه چقد باید از اون یارانه به کارگر بدن؟ من تو نونوایی کار میکنم کارم خمیر گیریه حقوق کامل خمیرگیر چقدره؟ چقد باید در ماه پرداخت بشه؟ چون دست مزدمو خیلی کمتر نسبت به جاهای دیگه میده

ی دست خورده

خداشاهده متقاضی دستگاه سمون بودم اصلا ی جوری پشیمون شدم الان سرکوچه ام ۱۲ شب، مونده کجا برم خونه ام کجاست

امین

یعنی خوشم میاد هر جا سخن از درآمد یه شغل خاص هست، صاحبین اون شغل میان نظر می دن از درآمد اون شغل بد می گن تا کسی نره سمتش و دست زیاد نشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *