درآمد ناخن کار و کاشت ناخن در ایران چقدر است؟

در کنار زیبایی چهره، زیبایی دست و ناخن ها نیز برای خانم ها بسیار مهم است. در واقع ناخن هایی سالم و با شکل طبیعی، تاثیر به سزایی در جذابیت دست های یک خانم دارد. به همین دلیل حرفه کاشت ناخن در ایران و سایر کشورها رو به رشد بوده و روز به ‌روز طرفداران بیشتری را به خود جلب می کند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد ورود به این حرفه را دارید، اما از میزان درآمد یک ناخن کار اطلاع دقیقی ندارید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

کاشت ناخن چیست و به چه کسی ناخن کار می گویند؟

کاشت ناخن یکی از روش های تزئین ناخن است که طرفداران زیادی دارد. در این روش که چندین نوع دارد، ابتدا با سوهان برقی، ناخن طبیعی را تا جایی می تراشند که فقط لایه نازکی از آن باقی بماند؛ سپس مواد کاشت را به شکل ناخن مصنوعی بر روی ناخن طبیعی قرار داده و می چسبانند؛ درنهایت نیز با انواع لاک، ژل یا اکلیل، روی آن را طراحی می کنند.

به کسی که به این حرفه مشغول است نیز ناخن کار گفته می شود. ناخن کار باید هنرمند، باسلیقه و دقیق باشد و کارش را با رعایت تمیزی و بهداشت انجام دهد. در واقع هر چه ناخن کاشته شده ظریف و زیبا و در عین حال محکم و بادوام باشد، نشان دهنده حرفه ای بودن ناخن کار است. به همین دلیل درآمد کاشت ناخن جزء درآمدهای بالا در مشاغل حوزه زیبایی محسوب می شود.

درآمد ناخن کار در ایران چقدر است؟

درآمد کاشت ناخن در ایران کاملا متغیر است و به عوامل زیادی بستگی دارد. به خصوص اینکه رقابت در این حرفه بسیار زیاد است و به دلیل تعداد روزافزون ناخن کاران، در ابتدا مجبور خواهید بود قیمت کار خود را پایین نگه دارید تا مشتری جذب کنید. همچنین در صورتی که سالن آشنایی سراغ ندارید که بدون دریافت هزینه، یک فضای کار مناسب در اختیارتان قرار دهد، باید در یک سالن زیبایی، میز مخصوص به خود را اجاره نمایید و یا درصدی از درآمد خود را به صورت پورسانت به صاحب سالن پرداخت کنید.

حداقل درآمد ناخن کار با این شرایط و با داشتن 30 مشتری ثابت، ماهانه 3.5 میلیون تومان خواهد بود. اما اگر به انواع خدمات ناخن از انواع کاشت تا ترمیم و مانیکور و پدیکور مسلط باشید، امکان رسیدن به درآمد 25 میلیون تومان در ماه نیز رویا نخواهد بود؛ البته در این صورت باید قسمتی از کار را به ناخن کاران دیگر بسپارید.

درآمد ناخن کار در ترکیه

سالن داران و آرایشگران در صورت تسلط به زبان ترکی استانبولی و داشتن مدرک آرایشگری، می توانند به مدت 1 سال در ترکیه مشغول به کار شوند. در صورت رضایت کارفرما و عدم سوء سابقه، امکان تمدید مجوز کار تا 2 سال بیشتر نیز وجود دارد. همچنین پس از 5 سال می توان اجازه کار دائمی دریافت کرده و شهروند ترکیه محسوب شد.

کاشت ناخن یکی از مشاغل مهم در ترکیه بوده و درآمد آن از شهری به شهری دیگر و حتی در محله های متفاوت، متغیر است. ساکنین شهرهای مدرنی مثل استانبول، ازمیر، آنتالیا و آنکارا متقاضیان اصلی دریافت خدمات ناخن به شمار می روند. به همین دلیل ناخن کاری جزء شغل های پردرآمد ترکیه محسوب می شود. میانگین درآمد یک ناخن کار در ترکیه حدود 4.000 لیر در ماه برای افراد با سابقه متوسط است.

درآمد ناخن کار در کانادا

کانادا دارای پیشرفته ترین تجهیزات در حوزه خدمات آرایشی است و بیشترین تقاضا را برای دریافت این خدمات در بین کشورهای جهان دارد. اما به دلیل اینکه با کاهش جمعیت جوان خود روبه‌ رو شده، امکان مهاجرت و فعالیت در این حوزه برای آرایشگران سایر کشورها در کانادا مهیا شده است.

آرایشگران و ناخن کاران می توانند با داشتن مدرک آیلتس و حداقل 2 سال سابقه کار در این حوزه، حتی بدون جاب آفر نیز در این کشور مشغول به کار شده و ساعتی 16 دلار حقوق دریافت کنند. البته این عدد بسته به میزان مهارت و سطح دانش تخصصی ناخن کار، متغیر است؛ اما به طور میانگین درآمد کاشت ناخن در کانادا به 1600 دلار در ماه می رسد.

درآمد ناخن کار در کانادا

عوامل موثر بر درآمد کاشت ناخن

کاشت ناخن، شغلی با درآمد نسبتا بالاست و علاقمندان بلافاصله پس از یادگیری می توانند وارد این حرفه شده و در سالن های زیبایی مشغول به کار شوند. اما میزان درآمد ناخن کار به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به معرفی این عوامل می پردازیم.

1- کار در منزل یا کار در سالن

مشتریان سالن های زیبایی بسته به شهر و منطقه آرایشگاه، از قشرهای مختلفی بوده و توان مالی متفاوتی دارند. بنابراین هزینه کاشت ناخن باید متناسب با شرایط مالی مشتریان تعیین شود. شما هم می توانید یک میز اجاره کنید و فقط کرایه آن را پرداخت نمایید، و هم می توانید به صورت درصدی با سالن دار قرارداد بسته و مبلغی از درآمد خود را به صورت پورسانت به او پرداخت کنید.

درآمد کاشت ناخن در منزل نیز نسبت به درآمد آن در سالن کمتر است. اما در صورت کیفیت بالای کار و رضایت مشتریان، می توانید پس از مدتی حتی در منزل نیز به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

2- میزان مهارت و سابقه

برای رسیدن به درآمد بالای این شغل، باید حرفه ای باشید و به همه جزئیات کاشت ناخن و انواع روش های آن، مسلط شوید. هرچه متدهای جدید را بیشتر یاد بگیرید و بتوانید طرح های متنوع و جدیدی بر روی ناخن مشتریان اجرا کنید، درآمد بالاتری خواهید داشت.

فقط به کاشت ناخن محدود نشوید؛ درباره انواع بیماری های ناخن، روش های درمان و اصطلاحات تخصصی این حوزه مطالعه کنید و سعی کنید دانش خود را به مشتری نشان دهید. در این صورت مشتری شما را فردی حرفه ای دانسته و شما را به رقیبانتان ترجیح خواهد داد.

3- رعایت بهداشت و نظافت حین کار

در یک سالن زیبایی و حتی روی میز کاشت ناخن، اولین چیزی که مشتری به آن توجه می کند، نظافت محیط و تمیزی ابزار و تجهیزات است. درآمد ناخن کار به میزان تمیزی و ظرافت کار وی بستگی دارد. اگر مراجعه کننده از نتیجه نهایی کار راضی باشد، به مشتری ثابت شما تبدیل خواهد شد.

برای جلب نظر مشتری و رسیدن به درآمد بالا، از مواد باکیفیت استفاده کنید؛ ابزار کار خود را تمیز نگه دارید و پیش چشم مشتری، محیط  کار خود را ضدعفونی کنید؛ با صبر و حوصله کار کنید و عجله نداشته باشید و در نهایت، سعی کنید در همه حال آراستگی ظاهر خود را به عنوان یک ناخن کار حفظ کنید.

4- نحوه ارتباط و تعامل با مشتری

مهم ترین عامل موثر بر درآمد ناخن کار ارتباط با مشتریان است. در وهله اول، با روی خوش و کلام شیرین مشتری را جذب کرده و در مراحل بعدی، با دقت به گفته های او توجه کنید و به سلیقه اش اهمیت دهید. هرگز نظر خود را به مشتری تحمیل نکنید؛ بلکه با خوشرویی فقط پیشنهاد دهید و در صورتی که وی نظر شما را نپذیرفت، به او اصرار نکنید. همچنین به هیچ عنوان پیش مشتری خود از سایر مشتریان شکایت نکنید. چرا که این حس را در او به وجود می آورید که درباره او هم همین نظر را دارید و با این کار اعتماد مشتری را به خود از بین خواهید برد.

در صورت رعایت موارد بالا، مشتریان برای دفعات بعدی هم به شما مراجعه کرده و تبدیل به مشتریان وفادار و ثابت شما می شوند.

درآمد ناخن کار

سخن پایانی

در این مقاله راهنما با توضیحاتی جامع به بررسی درآمد کاشت ناخن پرداختیم، تا اگر قصد ورود به این حوزه شغلی را دارید، قبل از هر چیز از میزان درآمد ماهیانه آن باخبر شوید. اگر همچنان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع هستید، سوالات خود را در کامنت های زیر این پست مطرح نمایید تا توسط کارشناسین ما در اسرع وقت پاسخ داده شود.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاه‌

ariş

بسیار عالی
من قصد اینو دارم سالن ناخن بزنم با ۵ تا میز کار و پدیکور و دوتا صندلی برای ابرو، به نظرتون در منطقه مرزداران موفق میشم؟

سارا صمدی

سلام من قصد دارم کاشت ناخن یاد بگیرم
میخام بدونم چقد باید براش هزینه کنم با کل خرید وسایلاش و درآمد ماهانم چقد میتونه باشه ؟

فاطمه یعقوب زاده

من به عنوان ناخنکار پیشنهاد میکنم حتما وارد این حیطه بشید
من بعد ۳ سال تونستم سالن بزنم با ۱۰ تا پرسنل
و لازم بگم شغلی که باید پشتکار و تلاش زیادی داشته باشی در عوض رشد شغلی زیادی داره
در آخر بگم
ناخنکار زیاد
اما
ناخنکار خوب کمه

mania

من به عنوان ناخنکار پیشنهاد میکنم حتما وارد این حیطه بشید
من بعد ۳ سال تونستم سالن بزنم با ۱۰ تا پرسنل
و لازمه بگم شغلی هست که باید پشتکار و تلاش زیادی داشته باشی در عوض رشد شغلی خوبی هم داره
در آخر بگم
ناخنکار زیاد
اما
ناخنکار خوب کمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *